نشست صمیمی با محمد شریفی موسس سلام اسباب‌بازی؛ HelloToys

نشست صمیمی کارآفرینی با مهندس محمد شریفی در فرهنگسرای فردوس برگزار شد.

به گزارش خبرامروز، این نشست با عنوان “یک حرفه ، یک تجربه” با حضور مهندس محمدحسین شریفی (کارآفرین و بنیانگذار HelloToys) در روز سه‌شنبه 19 تیر برگزار شد. در این نشست، ابتدا مهندس شریفی گقت: من مهندس مکانیک هستم و مدت 2 سال در کارگاه پسر عمویم در زمینه‌ی چوب و محصولات چوبی کار کردم.

این کارآفرین جوان که متولد 1366 تهران می‌باشد،حوزه‌ی اسباب بازی را مهم دانسته و گفت: صنعت اسباب‌بازی بویژه اسباب‌بازی خلاق، بستر مناسبی برای فعالیت و تولید می‌باشد. مهندس شریفی فراز و نشیب‌های کارآفرینی و تولید را در ایران زیاد دانسته و گفت: فعالیت ما صرفا به دلیل علاقه‌ی شخصی است وگرنه نمی‌توانستم کار را تا این مرحله پیش ببرم بصورتیکه امروز توانستیم برای 12 نفر اشتقال‌زایی کنیم.  ایشان ادامه داد: بازار اسباب‌بازی مانند سایر بازارها می‌باشد و هیچ بازار خرابی وجود ندارد، بازار، بازارسازی می‌خواهد و  ما هستیم که بازار را ایجاد و هدابت می‌کنیم.

محمد شریفی
محمد شریفی

مهندس شریفی مهم‌ترین انگیزه‌ی خود را معضبل کم‌تحرکی کودکان دانست و گفت: با وجود گیم‌ها و تبلت‌ها، کودکان به بازیهای فکری و غیرمجازی کمتر می‌پردازند و کارآفرینی ما باعث تفکر، تحرک و نشاط کودکان می‌شود ولیکن تاکنون هیچیک از ارگانهای متولی از ما حمایت نکرده‌اند.

این کارآفرین عرصه اسباب‌بازی در ادامه در خصوص کیفیت محصولات تولیدی‌اش گفت: ما با بهره‌گیری از تخصص جوانان ایرانی ادعا می‌کنیم که بالاترین استانداردها را در کیفیت محصولات‌مان بکار برده‌ایم بطوریکه قابل مقایسه با نمونه‌های خارجی می‌باشد و صادرات این محصولات به آلمان و استرالیا، گواه این امر است.

در ادامه؛ آقای محمدعلی میلانی‌صدر (کارشناس ارشد فروش موسسه سلام اسباب‌بازی) تعدادی از محصولات موسسه را معرفی نمود و به سوالات حضار در این خصوص توضیح داد. سپس با ساخت قلعه جادویی گفت: توضیحات مبسوطی در موردویژگی‌های آن ارائه داد. آقای میلانی که طراح و برگزار کننده‌ی اصلی این نشست بود، اظهار داشت: محصولات ما بعد آموزشی داشته و باعث شکوفایی خلاقیت در کودکان می‌شود.

خبرنگار خبرامروز با گزارش این برنامه، مهمترین ویژگی کارآفرینی مهندس شریفی را استفاده از تخصص جوانان در این زمینه دانست و گفت: مهندس شریفی اذعان نمود با اینکه من تخصص‌های زیادی دارم ولیکن در هر زمینه از متخصص‌های هر رشته استفاده می‌کنم و در کار متخصصین اصلا دخالت نمی‌کنم و این راز موفقیت سلام اسباب‌بازی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید